TAKLAMPA, "116", P Marthin, Mjölby, H ca 60

2 kupor i gult frostat glas. Stomme i metall och trä. 3 lampor i varje kupa. Gonzalez d´Alvez med intarsia i päron, alm, peroba rosa, svart päron och buxbom. Diam ca 50.

Bruksslitage. Obetydliga nagg. Ej funktionstestad.

Utropspris
2 000 SEK