Bronserad. Soffa samt 4 karmstolar. Stoppad sits, rygg och armlän. Skuren dekor samt kannelerade ben. Soffa l 165.
Slitage och skador. Två ben på soffan löst. Två knoppar saknas på en karmstol och ett ben löst på en. Limmade knoppar. Smutsigt samt släppta sömmar på tyget.