PROJEKTORSBILDER OCH PROJEKTOR, 4 delar, 1800-talets sista decennier.

Projektor Brevete SGDG, ett kromat stativobjekt, två trälådor med glasbilder, oramade. Fotografier och bemålade bilder. Arkitektur, entografi, porträtt, historia mm.

Ej funktionstestat. Skador. Slitage. Ej komplett.

Svenska påskrifter på lådor och enstaka bilder.

Utropspris
3 500 SEK