KRYDDBURKAR, 15 delar, porslin, Trakonit, 1920-30-tal.

Blåvit dekor med körsbär. 6 stora burkar, 6 mindre. Två kar med trälock. Tillbringare. H 12-21.

Lagningar, nagg, slitage.

Utropspris
1 000 SEK