Kopp på trepassfot, hänkel i form av grip. Blå med förgyllda detaljer samt utsparningar med landskapsmotiv. Fatet med utsparning med dekor av putti. "La Bienfaissance". Diam 13,5, h 8.
Slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.