TALLRIKAR, 5 st, fajans och flintgods, Holland och Frankrike, 1800-tal.

Runda, varav 4 med konturerad kant. Målad dekor. Diam 20-24.

Kantnaggar, slitage. Tre med lagningar, varav en mycket omfattande.

Utropspris
1 200 SEK