FLASKA samt POKAL, silver. Holland resp K Andersson Stockholm 1925. Vikt tot ca 295 g.

Flaska med reliefdekor av figurscener, pokal med bladdekorerad fot. H 9,5-12.

Flaska med bucklor, slitage och repor, locket går ej att öppna. Pokal med slitage och repor, undersides gravyr.

Utropspris
2 000 SEK