2 såssnipor på fot. 3 uppläggningsskålar. Soppterrin med fat. Terrin. 8 uppläggningsfat. 16 assietter. 12 mindre djupa tallrikar. 15 förrättstallrikar. 25 tallrikar. 15 djupa tallrikar.
Bruksslitage. En uppläggningsskål samt en terrin med skador, terrinen med sprickor, lösa delar till dessa medföljer.