BARNSTOL, Louis XV, Frankrike, 1700-talets mitt.

Bonad bok. Stoppad rygg och sits.

Slitage, ställvis maskstungen.

Proveniens

Inköpt på Christie's Monaco Importants Mobilier et Objets d'Art, 18 juni 1989, katalognr 61.

Utropspris
6 000 SEK