PORSLIN, 4 delar, Gardner resp. Kuznetsov, Ryssland, sent 1800-tal.

Kaffekopp med fat samt gräddsnäcka, empiredekor i grönt och guld. Mugg med svängt handtag och jugend-dekor, h 5-10,5. Rund skål med blomsterdekor, diam. 16.

Slitage.

Utropspris
150 EUR