FÄRGLITOGRAFIER, 6 st, i mappen "Halmstadgruppen", sign o numr. "315/350".

Sven Jonson, " Strandbild", 28 x 41.
Waldemar Lorentzon, "Ljuset från öster", 42 x 58.
Stellan Mörner, "Cirkuspriset är noll", 35 x 50.
Axel Olson, "Ny förankring", 38 x 43.
Erik Olson, "Den vackra TV-reportern", 57 x 40.
Esaias Thorén, "Huvud från Ibiza", 42 x 50.

Fuktskador på flera av bladen.

Utropspris
2 000 SEK