TESERVIS, 3 delar, silver, bl. a. Ivan Semenovich Gubkin, Moskva, 1845.

Mjölkkanna, Ivan Semenovich Gubkin, Moskva, 1845. Handtag i ben.
Tekanna, BK, Moskva, 1841. Handtag i ben.
Sockerskål, AS, St. Petersburg, 1850.
Invändigt förgyllda, dekor av knäckar.

Bruksslitage, repor.

Utropspris
15 000 SEK