TE- och KAFFESERVISDELAR, 4 st, silver, empirestil, England, 1900-tal. Vikt 1080.

Delvis godronerade. Kaffekanna, h 20,5. Tekanna, med trähandtag, h 11. Gräddsnipa, h 9,5. Sockerskål, h 9.

Bruksslitage. Tekanna med bucklor på locket.

Utropspris
5 000 SEK