GLASSERVIS, 62 delar, empirestil, tidigt 1900-tal.

Blästrad dekor i form av girlander, kvadratisk fot. 15 champangeglas, 16 starkvinsglas, 17 gröna sherryglas, 14 snapsglas.

Fotnagg. Ett glas med spricka. Enstaka glas med kantnagg.

Utropspris
4 000 SEK