KABINETTSKÅP, 1700/1800-tal.

KABINETTSKÅP, 1700/1800-tal.

Ädelträ med inläggningar i ben. Senare benställning. L 86, b 31, h 75.

Ställvis hårt slitage. Fanérskador samt beninläggningar med skador. Renoverad och kompletterad. Senare beslag.

Utropspris
3 000 SEK