Kaffeskedar, 12 st, "Chippendale" GAB, Stockholm, 1940.
Teskedar, ett par, otydl. stämplar, 1849.
Tårtspade, 3 uppläggningsskedar samt sockertång, GEWE, Malmö 1940-tal.
Sockertång, MGAB, Uppsala, 1945.
Uppläggningssked, importstämplar, 1900-talets andra hälft.
Bruksslitage.