Mörkbetsat trä, tredelad med högre mittsektion, samtliga med genombruten överdel, svarvad dekor. Infällt läder med pressad, målad och förgylld dekor av fåglar och fiskar. L 45-135, h 143-151.
Slitage, smärre skador och hål.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.