PARTI PROJEKTORSBILDER, 12 st, Newton & Co Opticians,1800-talets sista decennier.
Mestadels märkta Newton & Co Opticians. Glas i träram. Bla. sk "Lantern slides" med topografiska motiv samt mekaniska kaleidoscop med rinnande fontän, solförmörkelse. Tre ramar medföljer.
Ej funktionstestade. Skador. Slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.