VASER, 2 st och KOPP MED FAT, porslin, Kina resp Kanton 18/1900-tal.

Droppformade vaser med smal hals, polykrom dekor i emaljfärger, h 12. Kopp med fat, kantonporslin, fatets diam 13.

Vaserna med obetydligt slitage. Kopp och fat med slitage, smärre nagg och spricka.

Utropspris
1 500 SEK