MATSERVIS samt KAFFESERVIS, ca 156 delar, porslin, Haviland France. 1900-talets första hälft.

Lagerkrandekor med guldkant. 4 mattalrrikar, 18 förrättstallrikar, 26 större assietter, 14 mindre assietteter, 30 moccakoppar med fat (5 medföljandekoppar), 4 karotter, 2 runda uppläggnings fat, 12 uppläggningsfat,1 stekfat, 3 såsbåtar, 16 kaffekoppar med fat. (13 medföljande fat). Undersidan märkt Import Nordiska Kompaniet Stockholm.

Slitage, repor, nagg, fläckar.

Utropspris
6 000 SEK