VITRINSKÅP, sekelskiftet 1800/1900-tal.

Svärtat. Glasade pardörrar i överdel och krön med skuren dekor. Mellanliggande låda med skuren dekor samt dörrpar i underdel. L 70, b 50, h 176.

Senare bemålat. Smärre slitage och stötmärken.

Utropspris
4 000 SEK