Sockel i marmor med förgylld mässingsdekor i form av lyror. Vardera fem ljusarmar i förgylld mässing uppburna av bevingade kvinnofigurer i patinerad brons. H 68.
Slitage. En med rangliga ljusarmar. Repor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.