MAT- SAMT TESKEDAR, 13 snarlika resp 6st, silver, "Engelsk snäck", flertal mästare, Sverige 1850-1910-tal. Vikt 980 g.

L 21-22 resp 14,5.

Slitage, 6 med namnstämplar, några med graverade initialer.

Utropspris
3 500 SEK