Mahognyfanerat, betsat. Bord och 12 stolar. Bord med rundade hörn, på två tredelade ben med mässingsskoning och hjultrissor. 3 iläggsskivor med sarg à 50 cm. L 200 (tot 350), b 109, h 78. Stolar med uppsvängd genombruten rygg, kopplat spjälknippe, lös stoppad sits.
Brukssslitage.