Sk Caravaca-kors. Dubbla korsslåar med centralt placerad Jesusfigur, flankerad av änglar. Relief med kristusmotiv. L 11.
Slitage, repor.
Korset är efter Caravaca-korset i staden Caravaca i Spanien som anses ha helande krafter.