Terrin med lock. Kaffekanna med lock. Sockerskål med lock, gräddkanna, såskanna, serveringsskål, serveringsfat, 12 djupa tallrikar, 12 mattallrikar, 12 bärtallrikar, 7 assietter, 12 muggar med fat samt 4 kaffemuggar.
Vissa delars dekor med slitage och repor.