Prispokaler, -bägare, -fat. Bland annat Två bägare med invändig förgyllning MGAB, Uppsala, 1969 och 1972 samt en pokal på träsockel med vinnarplaketter C.G. Hallberg, Stockholm, 1934. Två med träsockel. H 10-19, diam 17 resp 26.
Gravyr. Skador på socklar. Mindre anlöpningar. En bägare saknar sockel. Enstaka med bucklor.