Graverat Orrefors Lindstrand 2087. A5. E.G. Vas bruntonat, åttkantigform med konande form med fot. Dekor av draperad kvinna bärande kruka och frukt. H 22,5
Repor under foten. Lite nagg.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.