LOCKURNA, porslin, Capodimonte, Aelteste Volkstedter Porzellanfabrik AG, Tyskland, 1900-1936.

Vit med förgylld dekor. Balusterformad på rektangulär fot. Välvt lock. Dekor av karyatider och girlander. H 50.

Dekorelement saknas. Skada. Lagning.

Utropspris
3 000 SEK