FAT, stengods, Jean Lurcat, Sant Vicens. Sign.

Grön glasyr, motiv i form av kräfta. Märkt J. Lurcat Sant-Vicens F-I. Diam 36,5.

Slitage. Krackleyr.

Utropspris
1 500 SEK