Underglasyrblått och tryckt dekor, olika motiv. Stekfat L 25,5, 4 små fat diam ca 10, 3 vaser H 5-14,5, kanna H 12, ljusstake med hänkel H 17,5.
Sprickor, lagningar, nagg,