SKARABÉ OCH HALSBAND, Egypten, 1900-tal.

Halsband med bla blå stavpärlor i fajans, sexradigt, haklås, delvis möjl forntida, L ca 38. Skarabé, L 6.

Slitage. Skador.

Utropspris
1 200 SEK