DÖRR, 1600-tal.

DÖRR, 1600-tal.

Två utanpåliggande fyllningar. Gångjärn trol original. Trol rester av originalfärg. B inkl gångjärn 90 H 163. Lås 1800-tal.

Lagningar. Sprickor. Kraftigt färgbortfall. Skador. Lås och metalldetaljer med rost och anlöpningar.

Proveniens

Douglaska huset, Blasieholmstorg. Arkitekt Nicodemus Tessin dä.

Utropspris
1 500 SEK