Konande bägare med låg räfflad fotring, h 15. Alvlång snusdosa med rundade ändar, relifdekor med almanacka, senare invändig montering av fack med ströare, l 13.
Slitage, repor, bucklor, bägaren med gravyr av initialer.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.