Vitmålat, kannelerade ben. Skåp med två lådor samt fyra räfflade skåpsdörrar med bakomliggande hyllinredning. L 95, b 46, h 170.
Stolar med genombruten ryggbricka, sitsar klädda i blått mönstrat tyg. Bord, diam 110, h 75. Två iläggsskivor a' 55. Nyckel finns.
Senare bemålning samt klädsel. Bruksslitage, skav samt repor.