MATSKEDAR, 35 st, silver, mestadels 1900-tal. Bl a K Andersson, C G Hallberg och GAB. Vikt ca 1800 g.

33 st modell "Svensk spets", 1 modell "Engelsk snäck" samt 1 modell "Fransk lilja".

Bruksslitage, smärre anlöpningar. 20 skedar med gravyr.

Utropspris
2 500 SEK