SCHATULL med BRÄNNVINSFLASKOR, 3 st, glas, 1800-tal.

Schatull i mahogny. Rak form, l 29, b 15, h 26. Flaskor i fack, rektangulär form med metall- och korkpropp.

Bruksslitage. Flaskorna ej ursprungliga, en flaska för hög för att locket ska gå att stänga. Nyckel saknas.

Utropspris
1 500 SEK