Vit glasyr med guldkant. 14 mattallrikar, 8 förrättstallrikar, 8 mindre förrättstallrikar, 10 sopptallrikar, soppterrin med lock, terrin med lock, karott med lock, såsskål med fat. Runt uppläggningsfat.
Slitage, några delar med nagg.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.