BARNSTOLAR, 4st, modell 8000 serien, Rud Thygesen & Johnny Sørensen, Magnus Olesen, Danmark, 1980-2000-tal.

Formpressad bok, gråblå linoleumsits. Etikettmäkta Magnus Olesen, Made in Denmark. Stapelbara. Formgivna 1980.

Mindre slitage, skrapmärken, fläckar.

Utropspris
2 000 SEK