MATSALSGRUPP, 10 delar, gustaviansk stil, 1900-tal.

Snarlika delar. 8 stolar med spjälrygg och kopplade ben. Runt bord med kannelerade ben. diam 125, h 75. Skänk med 3 lådor och 3 skåp, kannelyrdekor. L 155, b 51, h 100.

Slitage, färgbortfall. Delarna ej ursprungligen sammanhörande. Nyckel saknas.

Utropspris
10 000 SEK