MAT- OCH KAFFESERVIS, 74 delar, "Triumf", Gustafsberg, 1900-talets andra hälft.

Blomsterdekor i blått. 12 mattallrikar, 10 djupa tallrikar, 14 förrättstallrikar, 18 assietter, 3 uppläggningsfat, skål, såsskål, såssnipa, terrin med lock, 2 gräddkannor, 2 sockerskålar med lock, kanna, kaffekanna med lock, moccakoppar med fat 10+2 fat (diam 12), kaffekoppar med fat 9 + 2 fat (diam 13) .

Enstaka nagg.

Utropspris
1 500 SEK