11 Moccaskedar samt tång emaljerade och förgyllda, sterling, Firma David Andersen, sekelskiftet 1900. 6 marmeladskedar, , P.A. Lie, Norge sekelskiftet 1900. Kaffeskedar 12 st av Otto Larsson, Landskrona.1900. Emaljerad souvenirsked, Torndheim. 31)
Smärre slitage på emaljen. Otto Larssons skedar med monogram.