PARTI SILVER, 3 delar, Borås samt stockholm, 1940-51. Silvervikt 264 gr.

Tändsticksfodral, T Kullander, Borås, 1951, ca 140 gr, l 11. Fat med hänkel, T Kullander, Borås, 1945, ca 124 gr, diam 11. Askfat, GAB, Stockholm, 1940, diam 12. Askfat med träbotten.

Bruksslitage, repor samt smärre anlöpningar. Askfat och hänkelfat med gravyr.

Utropspris
1 500 SEK