BOKHYLLOR OCH SKÅP, 5 delar, teak, Bräntorps, Sverige, 1950-60-tal.

Bokhylla på ben, 2 bokhyllor överdelar, med hyllplan löstagbara och flyttbara, 2 underskåp/sideboards med hyllplan löstagbara och flyttbara skjutdörrar, front med fyra lådor. L samtl 100 B 23 resp 35 H 162, överdel 85, underskåp 77. Brickmärkt Bräntorps.

Slitage, ställvis blekt.

Utropspris
4 000 SEK