11 mattallrikar, 12 större assietter, 12 mindre assietter, 12 djupa tallrikar, karott, såsskål, 3 mindre skålfat, 3 uppläggningsfat, karott med lock, terrin, skålfat, 2 runda fat, peppar- och saltströare, 2 äggkoppar, askfat. Kaffekanna, gräddkanna samt sockerskål med lock på bricka, 16 mindre kaffekoppar med 10+8+9 fat, 7 större kaffekoppar med fat, mjölkkanna, en udda sockerskål med lock resp udda gräddkanna. Två skadade kaffekoppar resp sockerskål med ej tillhörande lock medföljer.
Slitage, enstaka nagg, några delar av andrasortering.