BORDSGARNITYR, 5 delar, tre delar designade till Nobeldukningen, Gunnar Cyrén, Orrefors.

Två trumpetformade ljusstakar i klarglas. Unika, tillhör Nobeldukningen, höjd 29,5 -34 cm. Säljes tillsammans med 3-delad étagere tot h 35,5 cm. Antagligen producerad på 1960-1970 talet.

Smärre slitage, nagg.

Utropspris
1 500 SEK