BISKVIFLICKDOCKOR, 2 st. Tyskland, 1900-talets början. Simon & Halbig 1079 samt Kley & Hahn Walküre.

Huvud av porslin. Ögon av glas. Öppen mun. Ledad kropp. L 55 resp 50.

Simon & Halbig dockan med lagat huvud. Smärre skador.

Utropspris
2 000 SEK