SARA LUNDBLAD, olja på duk, monogramsign.
"Blomstermålning", kallor. 108x83.
Duken m mindre hål (ca 2 cm) samt har släppt något fr spännramen, även med smärre ramslitage.
Konsul Oscar von Trapp, Helsingborg.
Föreningen svenska konstnärinnor.