KOPPAR MED FAT 2 st SAMT DOSA, porslin, Europa 1800-tal.
Cylindrisk kopp med figural dekor. H 10. Rektangulär kopp med figural dekor. H 7,5. Dosa med stads- och landskapsscener, motiv i lock. Meissenliknande märkning. L 8.
Slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.