Flintgods med tryckt dekor. Mattallrikar 11, uppläggningsfat 3, skålar runda 4 dia 13-20, skålar olika 4 dia 13-20, kanna, små kannor 7, ask med lock, assietter 11, tekoppar med fat 6, kaffekoppar med fat 6. H 2-14.
Smärre slitage. Enstaka smärre glasyrdefekt. Enstaka smärre kantnagg. Askens lock med nagg. Enstaka med smärre hårsprickor.